Worek resuscytacyjny – jaki wybrać?

5 (100%) 2 votes

worek resuscytacyjnyReanimacja jest to zespół czynności ratowniczych, które stosuje się u ludzi, u których nastąpiło zatrzymanie czynności krążenia. Wykonując reanimację, chcemy przywrócić krążenie, oddychanie i czynności ośrodkowego układu nerwowego. Reanimacja składa się między innymi z resuscytacji krążeniowo-oddechowej i przywrócenia czynności układu nerwowego.

Co to jest worek resuscytacyjny?

W medycynie jest to przyrząd wykorzystywany w resuscytacji u pacjenta nieoddychającego lub oddychającego w sposób nieefektywny, umożliwiającymi wentylację wysokimi wartościami tlenu. Wchodzi w skład standardowego wyposażenia zespołu ratunkowego. Bez dodatkowego podawana tlenu worek samorozprężalny umożliwia wentylację powietrzem atmosferycznym, czyli tlenem o stężeniu 21%. Po podłączeniu do worka tlenu o przepływie 5–6 l/min uzyskuje się wzrost stężenia tlenu do 45%, a po zwiększeniu przepływu do 10 l/min i zastosowaniu dodatkowego rezerwuaru możliwe jest uzyskanie stężenia ok 85%.

Jaki więc wybrać worek resuscytacyjny?

W zależności od potrzeb możemy wybrać worek dla dorosłych, dla dzieci oraz dla noworodków i niemowląt. Powinniśmy wybrać taki worek który można sterylizować w autoklawie. Pozwala to na używanie sprzętu wielokrotnie. Warto też kupić worek w zestawie z rezerwuarem tlenu, który umożliwia większe stężenie tlenu, nawet do 85%.

Gdzie kupić worek resuscytacyjny?

Nasz sklep medyczny, pragnie dziś zaoferować szeroki wachlarz rozwiązań, które podczas reanimacji odgrywać mogą wartość nadrzędną. Co oferujemy? Worki resuscytacyjne, maski do worka resuscytacyjnego, czy też rezerwuary tlenu. W naszej ofercie znajdują się zarówno resuscytatory dla dorosłych, jak również resuscytatory dla dzieci i niemowląt. Stawiając na pełen, profesjonalnie wyposażony zestaw resuscytacyjny w każdej sytuacji będziemy mogli pomóc. Jako liderzy na rynku medycznym, oferujemy również niezawodne zestawy do intubacji, które na pewno będą idealne, gdy w grę wchodzi ratowanie życia dziecka. Przeglądając naszą ofertę, każdy z Państwa na pewno znajdzie rozwiązania, które będą przydatnymi w Waszej pracy i bez których prawidłowa i skuteczna resuscytacja nie będzie mogła mieć miejsca. Odpowiedni worek resuscytacyjny, maseczki, czy rezerwuary tlenu. To wszystko musi posiadać każda izba przyjęć, karetka pogotowia, czy grupy ratownicze, działające jako pogotowia w terenie.