Szczoteczka elektryczna – czy warto?

Rate this post

Wraz z rozwojem cywilizacji pojawiają się coraz to nowe rozwiązania a także interesujące nowinki techniczne. Jedną z nich jest bez wątpienia szczoteczka elektryczna. Pewnie niektórzy nazwą ją rewolucyjną zmianą jeżeli chodzi o higienę jamy ustnej. Inni z kolei będą upierali się, że jest to kolejny „gadżet dla leniwych”. Pytanie tylko po jakiej stronie leży prawa? Jaka w rzeczywistości jest ta szczoteczka elektryczna?

Analizując wiele opinii specjalistów można chyba śmiało stwierdzić, że taka szczoteczka to bardzo dobre rozwiązanie. Dlaczego? Na pierwszym miejscu możemy wymienić czas szczotkowania. Jako, że szczoteczka elektryczna działa szybciej to nie musimy używać jej tak długo podczas jednego mycia. Bardzo istotną zaletą tej szczoteczki jest także precyzja działania, która w przypadku mycia zębów jest wręcz bezcenna. Szczoteczka elektryczna w sposób o wiele bardziej efektywny jest w stanie dotrzeć do przestrzeni między zębowych i kieszonek dziąsłowych.

Szczoteczka elektryczna – Efekty

Dodatkowo urządzenie to masuje dziąsła co ma także niezwykle pozytywny wpływ. Duża zaletą jest także prostota obsługi. W zasadzie nawet dziecko może się bez większych problemów posługiwać tym urządzeniem. Szczoteczka z napędem elektrycznym dużo lepiej penetruje jamę ustną docierając do zakątków, które dla tradycyjnej szczoteczki są niedostępne. Można zatem śmiało powiedzieć, że jeżeli chodzi o aspekty zdrowotne to w tym porównaniu lepiej wypada szczoteczka elektryczna.

Ale z pewnością da się także znaleźć jakieś jej wady. Na pierwszym miejscu można umieścić koszty zakupu i użytkowania. Szczoteczka elektryczna jest o wiele droższa od tradycyjnej. Dodatkowo napędzana jest energią elektryczną a więc wymaga także ładowania. Wymienne końcówki, które należy zakładać co – miesiące to dodatkowy, i niemały, wydatek. Warto także zwrócić uwagę na nieodpowiednie używanie szczoteczki, które także może doprowadzić do wielu problemów.

Analizując wszystkie „za” i „przeciw” można chyba śmiało stwierdzić, że elektryczna szczoteczka jest bardzo dobrym wyborem i w porównaniu z ta tradycyjną wygrywa bezapelacyjnie.

Przy okazji wydłuża się czas mycia zębów do magicznych 3 minut, warto.