Domowe alkomaty

5 (100%) 2 votes

domowe alkomatyDomowa alkomaty – dlaczego warto posiadać? Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że alkohol szkodzi naszemu zdrowiu. Oczywiście w przypadku jeżeli go nadużywamy. Co prawda faktem jest, że piwo dobrze wpływa na nerki a czerwone wino na układ krwionośny ale mówimy tu o rozsądnych ilościach. Upijanie się może mieć opłakane skutki dla naszego organizmu. A dodatkowo stan nietrzeźwości zagraża nie tylko nam ale i osobom postronnym.

To niebezpieczeństwo dotyczy sytuacji, w której na przykład wyruszamy w podróż po suto zakrapianej imprezie rodzinnej. Nawet jeśli wracamy do domu dopiero następnego dnia to nie jest wcale powiedziane, że w naszej krwi nie znajduje się jeszcze alkohol.

 

Co zatem zrobić aby móc bezpiecznie wrócić do domu?

Warto zmierzyć zawartość alkoholu za pomocą alkomatu. Pytanie tylko gdzie to zrobić. Wybór tak naprawdę jest ogromny ponieważ niemal na każdej stacji są sprzedawane jednorazowe „mierniki” poziomu alkoholu. W bardziej zaawansowane alkomaty możemy się zaopatrzyć zaglądając do Internetu. Wybór naprawdę jest ogromny. Problem jednak w tym, że urządzenia te w większości przypadków nie posiadają atestów. A co to oznacza w praktyce? Tylko i wyłącznie to, że pomiary dokonywane przez te urządzenia w żaden sposób nie są miarodajne. Oczywiście mogą wskazywać wynik zbliżony do prawdziwego ale wcale nie muszą.

Pytanie zatem co zrobić w takiej sytuacji?

Przydają się domowe alkomaty.

Niektórzy nie wyobrażają sobie przecież wiecznej abstynencji. W takim przypadku warto albo kupić alkomat posiadający odpowiedni atest albo po prostu udać się na najbliższy komisariat policji aby zbadać się w pełni profesjonalnym urządzeniem. Wtedy dokładnie będziemy wiedzieć czy możemy wyruszyć w drogę powrotną do domu czy też powinniśmy jeszcze odpocząć.

Z pewnością nie warto wierzyć bezgranicznie w swoje możliwości a już w szczególności po spożyciu alkoholu. Wraz ze wzrostem pewności siebie drastycznie spada nasza zdolność szybkiego reagowania oraz realnej oceny sytuacji na drodze. A to może kosztować życie nie tylko nas ale także naszych najbliższych.

Domowe alkomaty to bezpieczeństwo i spokój.